Victorie in ultima secunda! Poli Timisoara bate Craiova II si este lider autoritar in C4

TIMISOARA. Meci greu pentru alb-violeti astazi pe Stiinta. Poli a intalnit o echipa ambitioasa, care si-a vandut greu pielea in Banat, CSU Craiova II. Pe o ploaie mocaneasca, inimosii fani alb-violeti au spus prezent in aceasta zi tipica de toamna si si-au impins favoritii de la spate. Efortul a meritat, ca de obicei, chiar indiferent de scor, dar si de aceasta data Poli a reusit un succes… in ultimul minut, 1-0!

Ca si in deplasarea de la Deva, jucatorii lui Sorin Brindescu au aratat mult caracter reusind victoria pe final. Pana atunci insa, alb-violetii au dominat jocul si si-au creat nenumarte ocazii de gol, dar portarul Popescu sau impecizia atacantilor a facut ca tabela sa arate 0-0. Si a venit minutul 94, atunci cand Vucea a reusit sa limpezeasca faza, dupa o aglomeratie in careu, 1-0 si Poli merge la 5 puncte distanta fata de ocupanta locului secund, National Sebis.