Victorie in etapa a X-a pentru voleibalistele de la CSM Lugoj

TIMISOARA. 3-0 dupa un meci dominat categoric de alb-albastrele de pe Timis, in fata alb-violetelor din Trivale.

Formatia banateana de volei feminin CSM Lugoj venea dupa un meci epuizant in Challenge Cup, pierdut in Turcia in prelungirile tie-break-ului, dar nu s-a simtit deloc oboseala. In primele 2 seturi, jucatoarele pregatite de antrenorul Ugljesa Segrt au facut legea si au castigat la diferente cincludente: 25-15 si 25-14.

In setul 3, alb-violetele au fost la conducere, avand mai mereu avans pe tabela de marcaj. Se parea ca FC Argeș Volei poate prelungi jocul, dar ceva s-a intamplat la scorul de 22-19! Voleibalistele din Lugoj au castigat 6 puncte la rand pe un fond de degringolada total a vizitatoarelor, si si-au trecut in cont victoria cu 3-0 la seturi.

Echipa din Lugoj are timp sa pregateasca in liniste partida retur cu Ankara din Challenge Cup care se disputa miercuri.