Victorie clara pentru handbalistii de la CSU Politehnica in primul meci din retur. Vezi FOTO!

Elevii lui Gligore Czari s-au impus clar in fata celor de la CSM Bucuresti, echipa care s-a prezentat la Timisoara intr-o formula schimbata radical fata de prima parte a campionatului, dupa ce in aceasta iarna a pierdut o mare parte din titulari.
Oaspetii au reusit sa tina pasul cu alb-violetii doar in primele minute ale jocului(5-5), pentru ca apoi Politehnica s-a desprins si a condus pana la finele partidei. Dupa 16-12 la pauza, timisorenii s-au impus in final cu scorul de 33-24.
Cele mai multe goluri pentru gruparea banateana au fost inscrise de Grasu, 10, urmat de Cotinghiu si Fenici, cu cate 5 reusite si Timofte cu 4.
Pentru CSU Politehnica aceasta este a cincia victorie din acest sezon, insa alb-violeltii vor avea un test mult mai dificil etapa viitoare, contra Resitei.
„Chiar daca in acest meci nu s-a pus in niciun moment problema invingatoarei in acest meci, nu pot sa spun ca a fost o victorie usoara, am facut destul de multe greseli elementare si am pierdut mingea destul de usor in unele situatii, dar pun aceste erori pe seama faptului ca a fost primul joc oficial după pauza de iarna. Important este ca am castigat cele doua puncte”, a spus Gligor Czari.