‘Ursii’ raman cu cinci victorii in Liga Nationala. BC Timba a fost invinsa de CSM Bucuresti. Vezi FOTO!

Baschetbalistii antrenati de Bogdan Murarescu au sperat ca pot produce surpriza contra formatiei care ocupa locul 7 in clasament, insa diferenta dintre cele doua echipe si-a spus cuvantul.
Desi Timba a inceput promitator meciul, cu reusita de trei puncte a lui Czmor, in doar cateva secunde, bucurestenii au trecut la conducere(3-5) si pana in minutul 7 oaspetii au ajuns la un avans de 15, beneficiind din plin de aportul lui Shepherd care a reusit trei trite si un slam-dunk.
Primul sfert s-a incheiat la scorul de 16-26, dar avantajul celor de CSM Bucuresti s-a marit la 22 de puncte(17-39) pana in minutul 15, iar la pauza Timba era condusa cu 42-28.
Lipsa pivotului s-a simtit in echipa banateana. Cu Chief care a jucat accidentat, timisorenii nu au reusit sa echilibreze situatia, iar raportul de aruncari reusite de trei puncte( noua pentru bucurestenii, respectiv trei pentru elevii lui Bogdan Murarescu) spune tot.
Dupa ce au au condus 60-43 la finele sfertului trei, oaspetii s-au distantat la 25 de puncte(46-71) in minutul 35, iar in final s-au impus cu 56-77.
Shepherd a fost omul meciului cu 26 de puncte marcate, urmat de Martinic, cu 20. Pentru Timba, cele mai multe puncte le-a marcat Horton, 12, urmat de Chief cu 8, Glynn si Popa, cu cate 6.