Ultimul suporter PAOK rămas internat la Timișoara, după teribilul accident, a plecat spre Grecia. Un avion medical a venit de la Salonic să-l preia. VIDEO

TIMIȘOARA. A plecat spre casă și ultimul ultraș PAOK rămas internat la Spitalul Județean Timișoara după cumplitul accident în care 7 camarazi de-ai săi și-au pierdut viața lângă Lugoj.

CITEȘTE ȘI: 2 feluri de droguri și alcool în sângele șoferului microbuzului implicat în teribilul accident în care 7 suporteri PAOK au murit, în Timiș. Ultimele dezvăluiri ale anchetatorilor

Tânărul n-a putut pleca împreună cu ceilalți doi răniți supraviețuitori ai tragediei, săptămâna trecută, întrucât a fost operat la Timișoara, iar medicii au așteptat vadă cum evoluează starea sa de sănătate pentru a fi apt de transport.
În noaptea de 28 spre 29 ianuarie, suporterul grec a fost supus unei intervențîi chirurgicale de urgență după ce, în urma unui RMN, doctorii au descoperit un edem masiv la nivelul coloanei cervicale, care ii punea viața în pericol. Ultrașul a fost operat și mai apoi internat la Secția de Terapie Intensivă a Casei Austria, Clinica de Politraumatologie.

Cum toate analizele și testele au arătat tânărul este în stare suporte cu bine zborul spre casă, miercuri dimineață, el a fost externat din Spitalul Județean Timișoara și transportat la aeroport, de unde a plecat spre Grecia cu un avion medical venit pentru transfer. Suporterul își va continua tratamentul la Salonic.

VIDEO: Paula Oneț

***

Va reamintim, în 29 ianuarie, trupurile neînsuflețite ale celor 7 suporteri morți în teribilul accident de marțea trecută de lângă Lugoj au fost repatriate cu un avion militar. Mitropolitul Banatului a oficiat atunci pentru ei o slujbă pe Aeroportul Timișoara.

Ancheta in cazul accidentului se apropie de final. Vă reamintim, din analizele toxicologice facute șoferului a reieșit că acesta consumase cannabis și cocaină, precum și alcool. Acesta a pierit alături de ceilalți 6 suporteri în tragedia de lângă Lugoj.

***

Mai multe găsiți pe pagina noastră de Facebook opiniatimisoarei.ro!

Dacă ați fost martorii unui eveniment sau ai unei situații neobișnuite care ar putea deveni subiect de știre, contactați-ne la [email protected],  pe FB sau pe contul nostru de Instagram!

CITESTE SI: Afli primul tot ceea ce se intampla cu adevarat important in Timisoara si in regiune cu Aplicatia de stiri Opinia Timisoarei. 3 tipuri de alerte te tin mereu conectat la evenimente. Descarca gratuit Aplicatia OT aici!

Informatiile publicate de opiniatimisoarei.ro pot fi preluate de alte publicatii online doar in limita a 500 de caractere si cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la aceasta regula constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratata ca atare.

    Pareri

  1. Cind a fost omorât puștiul în Cenei nu am văzut o preocupată pe parvenita politic al USR😡 Acum repede s-a băgat în poză cu grecii… de parca Alte probleme de rezolvat nu sunt prin județ

    • # revolutia bunei guvernari

  2. Prefectul? Cauta sa apară pe sticla! Vai, s amar!

    Când a murit copilul din Cenei, au dansat hora unirii!
    Mie, sincer, mi ar fi fost rușine sa fac mare festivitate, la dans ma refer, în zilele alea de doliu în judet, când s a întâmplat ceva atât de grav! Fiecare, după cât îl duce capul!