
TIMISOARA. Accident joi la orele prânzului la Timisoara, în urma căruia un copil a ajuns la spital.
Băiatul de 14 ani circula pe trotinetă pe Calea Martirilor. S-a avântat să treacă strada pe zebră pe când semaforul era pe roșu.
Trotineta a fost izbită de o mașină, iar adolescentul a fost trântit pe asfalt și rănit.
El a fost preluat de o ambulanță SMURD și dus la spital.
“Un tânăr în vârstă de 14 ani a condus o trotinetă pe strada Martir Ioan Stanciu, iar la un moment dat, la intersecția cu Calea Martirilor, ar fi pătruns în intersecție pe culoarea roșie a semaforului electric, intrând în coliziune cu un autoturism condus de un bărbat de 26 de ani, care se deplasa pe culoarea verde a semaforului electric, dinspre Calea Martirilor către bulevardul Liviu Rebreanu.
În urma impactului a rezultat o victimă, respectiv tânărul de 14 ani, care a fost transportat la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.
În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.“, au transmis reprezentanții IPJ Timiș
***
Mai multe găsiți pe pagina noastră de Facebook opiniatimisoarei.ro!
Dacă ați fost martorii unui eveniment sau ai unei situații neobișnuite care ar putea deveni subiect de știre, contactați-ne la [email protected], pe FB sau pe contul nostru de Instagram!
Pareri
Foarte simplu. Interzicerea mersului pe trotineta pe drumurile publice. NU va mai fi nimeni ranit sau mort.
Nu e nici o greseala, e tupeu si misirupism fata de reguli !!! Sa vezi cand va creste mare…
Cine ii da soferului inapoi timpul, stresul, nervii si banii?
Pana se finalizeaza dosarul, trebuie sa mearga lunar la politie sa-si elibereze dovada de circulatie ca sa poata merge cu masina.
Ametitul de pe trotineta sa zica mersi ca a scapat cu viata si sper sa fi invatat ceva din asta.