Suspansul continua. BC SCM Timisoara pierde cu Steaua in meciul 4 si urmeaza un joc decisiv de calificare

TIMISOARA. Nu a fost ziua „Leilor”. CSM Steaua s-am impus pe terenul Timisoarei si a trimis disputa din sferturile de finala ale Ligii Nationale de baschet masculin in joc decisiv de calificare in semifinale.

CITESTE SI: Oltenii sau ardelenii, amendati daca parcheaza in parcarile amenajate de primarie la Timisoara? Ultima propunere a lui Nicolae Robu in privinta soferilor cu numere din alte judete

Bucurestenii au castigat in aceasta seara in Sala Constantin Jude cu 74-64, pe sferturi 20-25, 23-17, 21-12, 10-10.

Banatenii au inceput bine partida, au avut si 9 puncte diferenta, dar au fost deficitari la recuperari si au ratat nepermis de mult, pentru un joc atat de important. Steaua a intrat in joc mai greu, dar a profitat de slabiciunile banatenilor pentru a egala scorul la general. Asadar, seria intalnirii dintre cele doua echipe a ajuns la 2-2, scor general, iar partida decisiva se va disputa pe terenul formatiei din capitala.

Komatina a continuat seria partidelor bune din play-off cu 15 puncte și 4 recuperări, fiind secondat de la bănățeni de Mijajlovic, 14 puncte si 3 recuperari. De la bucuresteni, Flowers a reusit 19 puncte, iar Runkauskas 16.