SURPRIZA ENORMA! BC Timisoara bate Oradea intr-un meci de „2 solist”

TIMISOARA. Desi nu a speriat pe nimeni in acest sezon, reusind o singura victorie in tur, si incepand si returul cu stangul, BC Timisoara a reusit sa faca un meci memorabil impotriva unei echipe ce pornea ca favorita certa la victorie.

A fost 89-84 pentru banateni intr-un meci care a intrecut toate asteptarile… din toate punctele de vedere! La pauza mare, bihorenii aveau un +6, 45-39 si nimic nu anticipa taifunul banatenilor din partea secunda, recunoscuti mai ales ca pe ultima suta de metri pierd din „benzina”…

Dar, contrar asteptarilor, BCT a reusit un sfert 3 de exceptie, iar in ultimele minute a tinut de un rezultat, care la inceputul partidei parea o himera. S-a incheiat 89-84 pentru o echipa ce parea resemnatat, dar trupa pregatita de Milorad Perovic pare ca are resurese nebanuite.

Vujadin Subotic cu 24 de puncte a fost cel mai bun marcator de la BCT, dar si al partidei, fiind urmat de coechipierul Dalibor Djapa, 21 de puncte. De la vizitatori, locul 3 in clasament, Mandache si Radovan Markovic au reusit 14 puncte de „caciula”.