Sunda a luat primele masuri la ACS Poli! Patru jucatori au fost trimisi la echipa a doua. Vezi despre cine este vorba!

La doar o saptamana de la numirea ca antrenor principal al lui ACS Poli, Sunda a facut deja primele schimbari in lot. Daca Kirev si Balace au reintrat in calcule pentru prima echipa, alti patru jucatori au fost trimisi la ACS Poli II.
Portarul Valentin Coca si jucatorii Razvan Moldovan, Ion Dragu si Julien Dragomir se vor antrena si vor evolua, incepand de saptamana aceasta, pentru echipa a doua a clubului timisorean, care evolueaza in Campionatul Judetean. Decizia este valabila cel putin pana in iarna, cand va fi analizata din nou situatia celor patru.
Coca a aparat poarta lui ACS Poli in trei partide, in acest sezon si a incasat 3 goluri. Portarul de 26 de ani a intrat mai intai in teren la meciul cu Sageata Navodari(2-1), cand l-a inlocuit pe Nuno Claro, accidentat si s-a aflat apoi intre buturile gruparii banatene la partidele cu FC Botosani(0-1) si FC Brasov(1-2), partide in urma carora Coca a fost aspru criticat. Odata cu plecarea lui Coca, in lotul primei echipe a lui ACS Poli raman trei portari: Nuno Claro, Pap si Kirev.
In ceea ce-i priveste pe Moldovan, Dragomir si Dragu, doar ultimul a apucat sa evolueze in Liga I pentru echipa timisoreana, mijlocasul bifand 21 de minute in meciul cu Viitorul Constanta, ceilalti doi, Moldovan si Dragomir bifand doar cateva minute pentru ACS Poli in meciul de Cupa cu FC Bihor.