Steaua invinge la Trnva cu 3-0 si se califica in play off-ul EUROPA LEAGUE

EUROPA LEAGUE. Steaua s-a calificat, joi, in play-off-ul UEFA Europa League dupa ce a castigat la Trnava, scor 3-0 cu Spartak, in mansa a doua din turul III preliminar. In tur, la Bucureşti, Spartak s-a impus cu 1-0.

Rocha a dechis scorul rapid pentru echipa bucuresteana inca din minutul 8 fapt ce i-a permis echipei antrenate de Reghecampf sa construiasca cu liniste si sa nu sacrifice apararea.

Slovacii de la Spartak au sperat ca vor duce meciul in prelungiri, dar Rusescu (min 75) nu este de acord si marcheaza cu capul pentru 2-0 profitand si de greseala portarului advers care scapa mingea.

Nikolic isi trece si el numele pe lista marcatorilor (min 85) cand ramane nemarcat in preajma careului mic si reia nestingherit cu capul centrarea excelenta a lui Parvulescu.

1. Nu cred ca este o stire care sa intereseze pe timisoreni…