Spectacol pe drumuri de munte. Samuil Mircea s-a impus in cea mai asteptata cursa de raliuri din judetul Timis

TIMISOARA. Mult asteptatul concurs automobilistic international VTM Traian Vuia – Lac Surduc 2021, unul din cele mai de traditie concursuri auto romanesti, cu 28 de ani neintrerupti de automobilism sportiv, si-a continuat povestea si in acest an, intr-o cursa foarte buna si o atmosfera propice performantei.

Toate sectiunile au fost „periculoase”, dar trecute cu brio de piloti, iar victoria binemeritata i-a revenit timisoreanului Mircea Samuil (Audi A3), care a castigat si clasa 3, urmat in clasamentul
general de resiteanul Gabriel Gaman (Seat Ibiza), care s-a impus la clasa 2, iar locul 3 la Open a fost ocupat de Marius Giurisici (Honda Civic), invingator si la clasa 1.

Micutii campioni de karting Negrescu Adrian si Stoenescu Nicola-Matei au parcurs si ei cu succes dificilul traseu, fiind aplaudati la scena deschisa de toti cei prezenti. Marea surpriza a acestei competitii a fost sectiunea de Truck Speed, in care echipa condusa de italianul Claudio Cuttaia, cu 2 truck-uri (cap tractor) pregatite special de concurs i-a incantat prin profesionalismul pilotilor si ineditul genului de concurs pe toti fanii prezenti.

Micutii spectatori copilasi prezenti in numar mare au luat cu asalt sectiunea de promo eco-karting desfasurata in incinta Muzeului Traian Vuia, gustand din plin “surprizele dulci” si dipomele de participare oferite de organizatori.