Spectacol facut de CFR Timisoara in al doilea meci al turneului de la Sebes. Banatenii sunt ca si promovati in Liga 1

TIMISOARA. CFR Timisoara mai are de jucat un meci in turneul de la Sebes, insa formatia timisoreana se poate gandi deja la duelurile cu Galatiul, Ciucul si Deva din viitorul sezon al primei ligi.

CFR-ul a a avut nevoie de ceva mai mult de 3 minute pentru a deschide scorul in duelul cu Kereszthegy Remetea, si a facut-o prin antrenorul jucator Valentin Ilas. Pana la pauza timisorenii au fost de neoprit si au mai punctat de alte patru ori. Varlan, Matei, Toader si Codrean au fost cei care au stabilit rezultatul primei parti, 5-0.

In partea a doua CFR-ul a continuat jocul bun din prima parte. Matei si Varlan si-au completat dubla, iar omul care a dat patru goluri in intalnirea cu Sportul Ciorasti, Ionut Nemitanu, a mai punctat o data. Formatia ardeleana a reusit golul de onoare in minutul 27 prin Norbert Dobri. Stefan Toader a raspuns cu o reusita in penultimul minut, iar CFR s-a impus cu 9-1.

In celalalt meci al zilei, Sportul Ciorasti a trecut cu 4-3 de Metropolitan Isalnita.

Duminica Sportul Ciorasti va intalni formatia din Remetea, iar CFR Timisoara da piept cu Metropolitan Isalnita si are nevoie de doar un punct pentru a promova oficial in Liga 1.