Silviu Balace a redebutat pe stadionul Dan Paltinisanu: Imi pare rau ca n-am reusit sa castigam

Fundasul care si-a reziliat contractul cu FC Severin pentru a veni la ACS Poli Timisoara s-a aratat dezamagit ca ACS nu a putut pastra avantajul luat in minutul 78, prin golul lui Boldea.
Asa cum s-a intamplat si in 2003, cand s-a transferat la Poli AEK si a debutat intr-un meci cu UTA, Balace a jucat primul meci pentru ACS Poli tot contra ardenilor.
”Sunt bucuros ca am redebutat,dar  din pacate nu sunt foarte bucuros ca n-am reusit sa castigam astazi, am avut 1-0 nu trebuia sa lasam adversarul sa marcheze acel gol egalizator. oricum, imi pare bine ca au fost suporterii alaturi de noi, important este sa castigam si cred ca stadionul va fi plin ca si inainte.Trebuie sa muncim in continuare, pentru ca suntem o echipa noua, o echipa in formare si probabil ne mai trebuie ceva timp sa ne omogenizam”, a spus Balace.
Jucatorul lui ACS Poli considera ca pauza de saptamana viitoare este bine venita pentru ACS Poli. ”E important ca nu jucam saptamana care vine,avem timp sa ne mai punem la punct. Trebuie sa ne pregatim foarte bine, eu zic ca suntem o echipa buna si ne sta in putere sa ne indeplinim obiectivul, ar fi ceva minunat”, a conchis Balace.