Seria negativa continua. ACS Poli Timisoara pierde puncte acasa si cu Iasiul!

TIMISOARA. Intr-un meci in mare masura vital pentru ACS Poli, pe teren propriu, contra liderului din play-out, CSMS Iasi, elevii lui Ionut Popa nu au putut scoate mai mult decat un egal.

Dupa doua esecuri la rand suferite in judetul Ilfov, Poli putea trece de faza nefasta cu o victorie contra echipei din Iasi, care de mult, nu mai are niciun obiectiv in campionat. Gruparea viola a incercat sa obtina toate punctele puse in joc, dar pe teren nu s-a vazut cu adevarat acest fapt, iar pana la urma s-a terminat egal.

Putea fi mai rau, dupa ce Iasiul a condus cu 1-0 la pauza dupa golul lui Bole, insa Fucek a egalat in minutul 48 iar ecuatia partidei ramanea nerezolvata.

S-a incheiat 1-1, un punct mic, care deocamdata ajuta ACS Poli, care insa va sta si la mana rezultatelor pana la a scapa definitiv de retrogradare, sau baraj.

Poli Timisoara: Straton – Straut, Canu, Seroni, Novak (Neagu ’62) – Poparadu (Mailat ’11), Artean – Fucek, Croitoru, Barbut – Pedro Henrique (Draghici ’72). Antrenor: Ionut Popa.