Selectionata Timisului – Selectionata Bucurestiului 2-1! Timisul are viitor fotbalistic

Ce n-au reusit fotbalistii de la Poli Timisoara au reusit jucatorii selectionatei Timisului Under 16. Pustii de la LPS Banatul, Poli Timisoara sau Giroc au reusit sa castige pe Dan Paltinisanu prima mansa din finala Cupei Romaniei si pornesc ca favoriti in returul ce se va disputa la Bucuresti in acest week-end.

Elevii pregatiti de Cristian Contescu au reusit sa castige cu 2-1 gratie golurilor marcate in primele zece minute de vedetele Todorov si Boldor, ultimul cu un lob superb de la peste 25 de metri. Cei peste 3000 de fani veniti la stadionul Dan Paltinisanu si-au incurajat fanii mai mult in prima repriza, repriza in care jucatorii timiseni au fost la carma partidei. In partea a doua jucatorii lui Contescu au renuntat la lupta, iar bucurestenii au atacat aproape toata repriza, 40 de minute.

Din fericire pentru gazde golurile din primul sfert de ora au transat partida in favoarea banatenilor. Golul de onoare a fost marcat din penalty prin Liviu Cristea in minutul 71, din cauza unei gafe a portarului Garlea si a fundasului Artimon.