Se putea mai bine, se putea insa si mai rau. Politehnica Timisoara vine cu un punct de la Calarasi

TIMISOARA. Poli a inceput intr-o nota pozitiva play-off-ul ligii secunde, obtinand un punct pe terenul unei echipe puternice, Dunarea Calarasi. A fost un 0-0, dar o remiza alba energica cu ocazii mari la ambele porti. Pana la urma, cei doi portari au fost decisivi in pastrarea acestui rezultat.

CITESTE SI: Hristos a Inviat pentru crestinii romano-catolici. Oamenii au luat Lumina la bisericile din Timisoara, insa nu le-au mai inconjurat cu lumanari aprinse. Video

Prima repriza a fost echilibrata, dar cu un plus la posesie si ocazii pentru gazde. Vali Alexandru si Ciucur nu l-au putut invinge pe Hindrich, in timp ce Ivanovici si Coada au semnat ocazii bune pentru banateni. S-a facut risipa de energie, s-a alergat mult si una peste alta a fost o prima parte atractiva.

Asa s-a intamplat si in partea secunda. Axente si apoi acelasi ratangiu Ivanovici nu l-au batut pe Began in aceeasi faza, apoi Sirbu si Carstocea au fost blocati de portarul Politehnicii. Finalul a fost dramatic, s-a jucat pe contre. Manea a avut sansa meciului, dar a trimis in transverasala din 4 metri, apoi in minutul 90, Hindrich s-a dovedit din nou providential la ocazia experimentatului Bud. In prelungiri, Ivanovici putea aduce victoria Timisoarei, dar Began s-a opus din nou!

0-0, dar repetam dupa un meci bun, atractiv de liga secunda.

Dunarea Calarasi: Began – Sirbu, Wiktorski, Popez, Salceanu – Carstocea, C. Puscas, Ciucur (Djuric 82′) – Alami (Bud 87′), V. Alexandru, Kanda.
Antrenor: Cristian Pustai
Eliminat: Valentin Alexandru 89′ (cumul de cartonase galbene)

ASU Politehnica: Hindrich – D. Radu (Jurj, 93), Scutaru (cpt.), Bocsan (Casado 78′), Sg. Popovici – Coada, Codrea – Al. Munteanu (A. Manea 78′), R. Rus (Ignea 65′), P. Ivanovici – Axente (Plazonja 78′)
Antrenor secund: Antonio Foale

In runda viitoare Poli va evolua in deplasare impotriva Universitatii Craiova.

1. CU Axente si Ivanovici vom promova în…liga a 2-a!!!Vreti promovare?zdoi atacanti si un ANTRENOR!Ar fi pacat sa se irosească munca facuta pînă aici!