Se anunta vremuri grele la ASU Politehnica. Inca un esec pentru echipa din Timisoara

TIMISOARA. Un duel de 6 puncte contra Aerostarului din Bacau s-a terminat cu un adevarat fiasco pentru echipa suporterilor. ASU Politehnica a fost invinsa pe Stiinta cu 1-2 de Aerostar Bacau, iar trupa violeta este de acum in criza de puncte.

Daca in primele doua partide din acest an violetii au jucat bine, dar nu au obtinut mai mult decat un punct, astazi se putea mai mult din punct de vedere al exprimarii in teren, si mai ales al rezultatului. Oaspetii au deschis rapid scorul prin Alexandru Pop, minutul 3, iar violetii au cautat inca de la inceput efgalarea. Ea a venit in minutul 36, adusa de Ignea, dupa o faza mai lunga de atac, dar doar la un minut distanta, Murariu a scapat o minge in fata iar Ciocalteau a facut 1-2.

Partea secunda a fost dominata de violeti, care si-au creat multe ocazii, dar portarul Udeanu a fost de netrecut, el fiind si omul meciului. Banatenii dezamagesc si ajung pe locul 15, primul deasupta liniei de retrogradare, cu 26 de puncte, unul mai mult ca Luceafarul Oradea, care are insa un meci mai putin disputat.

ASU Politehnica: Murariu – Motreanu, Mera (cpt.), Scutaru, Chereches – Bg. Vasile (Mih. Ene 67′), Dros (Oct. Ursu 73′) – Alin Manea, Ignea, Schieb (I. Plamada 24′) – Cr. Ene.
Antrenor: Cosmin Petruescu