SCM OHMA Timisoara invinsa in deplasarea de la Galati. Urmeaza Voluntariul

TIMISOARA. SCM OHMA Timisoara a pierdut la noua puncte diferenta duelul cu CSM Galati, cu toate ca a avut un sfert 3 de senzatie, in care a dat impresia ca poate obtine victoria. Gazdele sunt la primul triumf din acest campionat.

Prima parte a intalnirii de la malul Dunarii a fost una echilibrata, dar pe care galatenii au castigat-o la 5 puncte diferenta, 28-23. Sfertul al doilea a fost unul in care timisorenii nu au gasit prea multe solutii, reusind sa inscrie doar 10 puncte, al doilea cel mai slab sfert din acest sezon dupa cel reusit in duelul cu CSM Targu Jiu. La pauza, banatenii erau condusi cu 49-33.

De la cabine a revenit insa o alta SCM OHMA Timisoara. Baietii lui Dragan Petricevic au reusit o repriza de senzatie, pe care au castigat-o cu 28-12 si au egalat la 61 situatia la general de pe tabela. In ultimul act al intalnirii gazdele au fost mai proaspete si au castigat la 9 puncte diferenta, rezultatul final fiind de 87-78 in favoarea galatenilor.

Gajic a fost cel mai bun marcator al formatiei timisorene, cu 30 de puncte reusite, Olah a reusit 14, iar podiumul a fost completat de Strong cu 9 puncte. Au mai inscris Komatina – 8, Lilov – 6, Lazar – 4, Vlahovic – 4, Mirkovic – 3.

SCM OHMA Timisoara va juca urmatorul meci tot in deplasare, luni, de la ora 18, impotriva Voluntariului. Urmatorul meci acasa este programat in 18 decembrie, cand in sala Constantin Jude vine SCM Craiova.