S-a intors roata. CFR Timisoara a condus cu 3-0, dar a pierdut la Odorhei

TIMISOARA. E clar, cand joaca CFR e spectacol, chiar daca pierde, chiar daca se impune. In prima etapa nou-promovata feroviara a invins cu 6-5 pe Buzau, dupa ce a fost condusa cu 0-3. De aceasta data, ceferistii au avut avans de 3-0 dar au fost infranti, 4-6.

CFR a inceput perfect partida cu mult mai experiemntata echipa FK Odorheiu Secuiesc, detinatoarea Cupei Romaniei. Dupa primul sfert de ora, tabela arata un incredibil, 0-3 Robert Lupu, Razvan Plopeanu si Robert Matei marcand pentru oaspeti. Pana la pauza, Balint si Szecsi au redus din diferenta, 2-3.

In partea secunda, gazdele au fost mai insistente in atac si ajutate si de un arbitraj care a infleuntat evolutia echipelor, mai ales prin eliminarea usoara a antrenorului-jucator Robert Lupu, au intors scorul. Miklos, Tanko, Balaszi si din nou Balint au dus scorul la 6-3. Spre onoarea lor, CFR a atacat in multe momente cu portar „inaintas”, dar nu a mai avut puterea decat de a mai marca o data, prin Robert Matei.

Asadar, infrangere, dar un joc curajos al timisorenilor care se pot bate pentru play-off, adica Top 4 inca din primul an de Liga 1.