Romania-Turcia, scor final 0-2. Lovitura de teatru pe Arena Nationala, fanii sunt revoltati!

Romania a pierdut, marti seara, pe Arena Nationala, in fata turcilor. Meciul cu Turcia, din grupa D a preliminariilor Campionatului Mondial 2014 s-a terminat cu 0-2. Ai nostri aveau nevoie macar de un egal pentru a ramane favorita la locul 2.

Turcia era obligata sa invinga pentru a spera la baraj. Primul gol a fost dat la minutul 22. BURAK YILMAZ a marcat cu capul, dintre Goian si Chiriches.

In prelungiri, turcii au mai dat un gol. MELVUT ERDINC a marcat pe contraatac si a adus victoria Turciei.

Vezi cum s-a desfasurat meciul!

1. „Ai nostrii aveau nevoie macar de un egal pentru a ramane favorita la locul 2.” Din nou lasati analfabetii sa se exprime in scris sub numele Opinia Timisoarei. Fac aceeasi observatie ca si la un titlu de articol de zilele trecute: pluralul de la „nostru” este „nostri”, cu un singur „i”. Va rog nu va mai bateti joc de limba materna. Incercati sa invatati cele cateva reguli de vorbire si scriere. Este o limba frumoasa. Lasati-o asa. Trimiteti prostii si analfabetii la scoala si apoi permiteti-le sa scrie sub brandul vostru. Este rusinos sa nu stii sa scrii in limba materna. Apoi ne miram ca altii spun ca sunteti tigani. Pai daca nu cunoasteti nici macar limba romana, atunci sigur ca sunt indoieli ca sunteti romani. Ca sa fii 100% roman trebuie sa stii romaneste.