Romania pierde partida amicala cu Belgia. Fostul polist, Torje, a fost unul dintre cei mai buni jucatori ai meciului!

Romania nu a reusit un joc stralucit in meciul impotriva Belgiei. Dupa o prima repriza slaba facuta de tricolori, tabela a aratat 2-0 pentru gazde. Am revenit in partea a doua a jocului, dar am inscris o singura data. Vezi FOTO!

Meciul a fost unul incins, iar ocazii au existat la ambele porti. Si belgienii, si romanii au ratat ocazii bune de gol.  Van Buyten a deschis scorul de langa Goian in minutul 11, iar Cocis a trimis in propria poarta mingea centrata de Vanden Borre in minutul 44.

A doua repriza i-a gasit mai determinati pe jucatorii antrenati de Piturca, iar in minutul 65 Daniel Niculae inscrie dupa faza lui Torje si pasa lui Mazilu. Ambii antrenori au inceput faca schimbari dupa schimbari, iar in minutul 88 Rat a ratat un penalty obtinut de Torje, fostul jucator al lui Poli fiind unul dintre cei mai buni oameni ai lui Piturca.

Finalul meciului ii gaseste pe tricolori in atac, dar belgienii rezista si nationala Romaniei se intoarce acasa cu o noua infrangere in palmares. Scor final, Belgia – Romania 2-1.