Romania invinge Belgia cu 2-1 intr-un meci amical desfasurat pe Arena Nationala. N-au lipsit incidentele!

Echipa de fotbal a Romaniei a invins echipa Belgiei cu scorul de 2-1 (1-1 la pauza), intr-un meci de fotbal amical ce s-a desfasurat pe Arena Nationala, la Bucuresti in prezenta a circa 7.000 de suporteri.

In minutul 18, fanii din spatele portii aparate de Tatarusanu in prima repriza au desfasurat un banner pe care scria „Pe toti nasii i-ati legat, doar pe unul l-ati uitat”, au inceput sa scandeze „DNA, DNA” si au aprins o torta. Stewarzii din zona au incercat sa-i disperseze pe fani, reusind sa faca acest lucru in huiduielile spectatorilor prezenti in arena.

De asemenea, cei aproximativ 7.000 de spectatori care au asistat la meci l-au injurat pe presedintele LPF, Dumitru Dragomir, si au scandat „Mitica la puscarie”.

Cu toate acestea, partida dintre Romania si Belgia s-a incheiat in favoarea romanilor. Scor final 2-1!

1. Atunci cand Mircea Sandu si dumitru Dragomir vor avea vizite la dormitor(ca la camera intima nu mai au nevoie puscariasu si cancerosu!) atunci fotbalul romanesc va fi sanatos!Pina si la un amarat de amical au umblat la arbitru ca sa castige cu…orice pret!Apropo,cat o fi costat acel penalty,in conditiile in care cel al belgienilor nu s-a dat ca centralul avea in ocghi o …fanta de lumina!?