Ripensia Timisoara, victorie convingatoare in fata unei adversare de liga secunda

TIMISOARA. Dupa trei meciuri si tot atatea victorii cu echipe din Liga 3, Ripensia Timisoara a ridicat nivelul si a evoluat astazi la Urseni in fata unei colege de esalon, Pandurii Tg. Jiu. „Naravul” banatenilor s-a pastrat, iar elevii lui Cosmin Petruescu au reusit o evolutie foarte buna si un scor pe masura, 4-0.

Partida s-a jucat pe durata a doua reprize de 60 de minute fiecare, ca fiecare antrenor sa poata da minute fiecarui jucator din lot. Banatenii au fost superiori la toate capitolele, in fata unei formatii ce incearca sa se regaseasca in aceasta iarna, trupa pregatita de timisoreanul Calin Cojocaru efectuand un cantonament chiar in… Timisoara.

Padurariu, un jucator cu evolutii bune in aceasta perioada de pregatire a marcat singurul gol al primei reprize, cu un sut de la limita careului mare. In partea secunda, ripensistii au mai inscris de trei ori, Tudorache a punctat cu capul, apoi Golda a finalizat pe contraatac ca Sokovic sa stabileasca scorul final, 4-0, dupa ce a contribuit si la reusita sceunda a echipei sale.

Ripensia continua pregatirea centralizata la Buzias, aceasta urmand sa se incheie la sfarsitul saptamanaii viitoare.