Ripensia Timisoara pierde amicalul cu Resita

A venit si momentul ca Ripensia sa piarda primul meci din campania amicala de iarna dupa cinci victorii la rand. A fost 1-2 cu colega de salon, CSM Resita, dupa 1-0 la pauza.

Dupa o prima repriza echilibrata, pe sinteticul de la baza Dan Paltinisanu, Ripensia a intrat la vestiare cu 1-0, dupa ce Sokovic a marcat cu un sut puternic de la marginea careului. Oaspetii au fost mult mai consistenti in partea secunda si au punctat de doua ori, prin Bus si Chera, acesta din urma jucand sezonul trecut pentru Ripi.

Echipa timisoreana mai are putin de petrecut in cantonamentul de la Buzias dupa care se va intoarce acasa.

Echipa de start: Dobre – A. Macritchii, Tieranu, Lalic, Gladun – Stoi, Calin, Neagu – Vasluian, Sokovic, Piftor. Au mai jucat: V. Macritchii, Popovici, Golda, Ene, Tudorache, Padurariu.