Ripensia Timisoara nu a stricat petrecerea rivalilor de la UTA, intr-un amical de gala

TIMISOARA. UTA Arad si-a prezentat, miercuri seara, lotul pentru sezonul de Liga 1 care bate la usa intr-un duel al numelor de legenda cu Ripensia Timisoara. Surprinzator s-au jucat doua reprize de 30 de minute, iar gazdele s-au impus cu 3-2.

Hora a deschis scorul pentru gazde, Golda a egalat, apoi Roger a punctat pentru amifitrioni ca Stoica sa faca 2-2. In minutul 53, cum altfel, din penalty, UTA s-a impus cu 3-2 dupa ce a inscris Antal.

Aradenii incep in aceasta saptamana campionatul, in timp ce banatenii mai au multe partide amicale de disputat pana vor incepe si ei noul sezon.

Ripensia: Mosoarca-A. Macritchii, Rogac, Lalic, Fridrich- Coulibaly, V.Macritchii-Stoica, Golda, Piftor-Sokovic. Au mai intrat: Gladun, Vasluian, Morariu, Tieranu, Sturzu, Degau.