Ripensia Timisoara, dupa 1-3 cu Hunedoara, 5-0 cu Deva

TIMISOARA. Ripensistii si-au revenit si dupa un esec neasteptat cu Hunedoara a urmat o victorie concludenta.

Ripi a trecut astazi, 16 iulie, cu 5-0 de CSM Deva, intr-un meci amical jucat pe terenul sintetic din Deva.

Timisorenii au inceput in alcatuirea: Toroc – Morariu, Tieranu, Fridrich, Gladun – Vidrasan, Calin, Ene – Mogos, Gavra, Piftor. Dar, din cauza unor probleme la inghinali, Piftor a fost inlocuit deja în minutul 5 cu Mitrov.

Acesta din urma a deschis scorul in minutul 26, dupa o lovitură libera executata de la circa 25 de metri. Scorul a fost majorat la 2-0 de Vidrasan, cel care, in minutul 28, a împins mingea cu pieptul în poarta, din careul mic. S-a făcut 3-0 în minutul 31, cand Gavra a punctat cu un sut de la 13 metri. Mitrov a reusit ”tripla” dupa pauza.

In minutul 48, ripensistul a marcat de la 14 metri, pentru ca scorul final de 5-0 sa fie stabilit de Mitrov cu un sut de la 15 metri, dupa o actiune personala.

Dupa pauza, au mai intrat Vermesan, Szimionas, Butnarasu, Mihart, Stoi, Chera si Zamfirescu.

Urmatorul joc va avea loc pe 20 iulie, cu CSC Selimbar, locul de desfasurare si ora de incepere a partidei urmand sa fie stabilite.