Ripensia Timisoara continua sirul victoriilor in Campionatul Judetean. Ripi a invins si pe Pobeda II Dudestii Vechi

Dupa trei etape, galben-rosii au adunat 9 puncte in Liga a V-a si au un golaveraj de 18-1. In cea mai recenta partida disputata, elevii lui Suciu si Olariu au intalnit tot o echipa nou-promovata in Campionatul Judetean.
Meciul disputat la Dudestii Vechi nu a fost unul foarte usor pentru Ripensia. Gazedele au deschis scorul inca din minutul 10, dupa o lovitura libera executata de Mirciov de la prximativ 25 de metri, Bambuscov, reluand in plasa din 4 metri. Ripi a raspuns peste 15 minute cu ocaziile lui Petrisor si Radu, insa egalarea avea sa vina doar in minutul 32, cand Briciu a transformat penalt-ul acordat pentru Ripensia, dupa ce Buza l-a faultat pe Radu in careu.
Ripi a trecut in avantaj, inainte de pauza prin acelasi Briciu, care a valorificat pasa primita de la Boanghes.
Chiar daca gazdele au fortat in repriza a doua cu Kalapis si Vasilcin, cursul jocului nu s-a schimbat. Dupa alte trei ocazii, Briciu a marcat pentru 3-1, cu un lob peste portarul Ciocani, dupa o pasa foarte buna a lui Anagor si a stabilit scorul final.
Ripensia bifeaza astfel a treia victorie in Campionatul Judetean, iar etapa viitoare galben-rosii vor juca pe teren propriu cu Varias.
Pobeda II: Ciocani – Blaga, Buza, Leban, Nita – Mirciov, Rosu, Bratan, Budur – Tranculov, Bambuscov. Au mai intrat: Vasilcin, Kalapis si Roncov.
Ripensia: Radulescu – Petrisor, Ciobai, Uzun, Cărpinisan – Boanghes, Pascaleanu – Radu, Briciu, Popa –  Anagor. Au mai intrat Muresan, Zsollei, Hota si Dutu.