Noutati :

Ripensia Timisoara, calificata direct in turul V al Cupei Romaniei! Vezi ce adversari ar putea intalni ‘Ripi’!

20 august, 2013 - 02:20 PM
Autor: Daniela Surulescu      
Categorie: SPORT
0
Echipa din Campionatul Judetean Timis isi continua parcursul in Cupa. Ripensia ar fi trebuit sa evolueze in turul al IV-lea contra echipei CS Turnu Severin, insa meciul nu se va diputa, gruparea mehedinteana desfiintandu-se, dupa retrogradarea din prima liga.
Astfel, formatia de la Gara Mica va accede automat in turul V, acolo unde, alaturi de cele 19 echipe calificate din faza a IV-a, vor intra si celelalte 9 echipe din Liga a II-a , intre care UTA si Metalul Resita.
Ripensia a castigat faza judeteana a Cupei Romaniei, apoi, in primul tur al fazei nationale, a beneficiat de neprezentarea celor de la Flacara Faget, calificandu-se direct in faza a II-a, iar in urmatoarele doua tururi galben-rosii au eliminat doua echipe din Liga a III-a, mai intai, Millenium Giarmata si apoi, Muncitorul Resita.
Faza a V-a a Cupei Romaniei este programată să aiba loc pe 10 si 11 septembrie, de la ora 16.30.
Iata programul complet al meciurilor din turul IV:
1. FCM DOROHOI (BT) – ACS RAPID CFR SUCEAVA (SV)
2. CS KOSAROM PASCANI (IS) – SC BACAU (BC)
3. CS SPORTING LIESTI (GL) – FCM DUNAREA GALATI (GL)
4. CS VIITORUL AXINTELE (IL) – FC FARUL CONSTANTA (CT)
5. SC FC VOLUNTARI (IF) – FC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL)
6. CS JUVENTUS BUCURESTI – ACS BERCENI (IF)
7. CS BALOTESTI (IF) – SC FC SPORTUL STUDENTESC SA (B)
8. CS INTER CLINCENI (IF) – CS FC CLINCENI (IF)/(fosta CS Buftea)
9. CS PETROLISTUL BOLDESTI (PH) – CS MIOVENI (AG)
10. FC PAPAUTI (CV) – FC GLORIA BUZAU (BZ)
11. AFC ARIESUL 1907 TURDA (CJ)/(fosta FC Seso Campia Turzii)–CS UNIREA TARLUNGENI(BV)
12. FC CHINDIA TARGOVISTE (DB) – CS ALRO SLATINA (OT)
13. SCM ARGES PITESTI 2012(AG) – FC U CRAIOVA SA (DJ)
14. CS SANATATEA S.P.CLUJ (CJ)- FC ARGES Nu se disputa
15. CS RIPENSIA TIMISOARA (TM)- CS TURNU SEVERIN (MH) Nu se disputa
16. AS ARMATA AURUL BRAD (HD) – CS MINERUL MOTRU 2008
17. CS PANDURII LIGNITUL TG.JIU 2 (GJ) – CS U CRAIOVA SA (DJ)
18. FC HIDISELUL DE SUS (BH) – CS LUCEAFARUL ORADEA (BH) Nu se disputa
19. AS AVANTUL BARSANA (MM) –CS OLIMPIA 2010 SATU MARE (SM)

Rating

  • 0comentarii

recomanda prietenilor