Ripensia Timisoara a inceput caruselul amicalelor cu un succes contra Fortunei

TIMISOARA. Pe terenul Bazei 2 a Universitatii Politehnica, Ripensia a intalnit in primul amical al iernii divizionara C Fortuna Becicherecu Mic.

CITESTE SI: Centura de Vest la Timisoara va fi cu 2 benzi pe sens si separatoare mediane. Anuntul ministrului Transporturilor la inceperea studiului de fezabilitate de 1 milion de euro

Antrenorul Cosmin Petruescu a dorit sa dea cate mai multe minute pe teren echipierilor din lotul ros-galben, astfel ca disputa s-a derulat in patru reprize a cate 40 de minute.

Fortuna a deschis scorul in minutul 21, dupa un sut deviat de un aparator ripensist. Formatia ros-galbena a reactionat prompt, Sokovic egaland in minutul 40. Stoi a dus Ripensia in avantaj în minutul 49, pentru ca alti doi atacanti sa consfinteasca scorul final. Golda a reușit o ”dubla” in minutele 65 si 68, iar Padurariu a inscris în minutul 87 pentru 5-1.

Ripensia UVT a inceput in alcatuirea: Dobre – Andrei Macritchii, Rogac, Lalic, Gladun – Stoi, Calin – Popovici, Neagu, Tudorache – Sokovic. Au intrat pe parcurs Velcea, Miklos – Maric, Sturzu, Tieranu, Paduret, Fridrich, Valerii Macritchii, Ouadie, Piftor, Vasluian, Simedru, Ene, Golda, Padurariu.

Urmatorul joc de verificare va fi sambata, 23 ianuarie, de la ora 12:00, tot in Baza 2 a UPT, contra unei alte formatii de L3, Avantul Periam.