Rezerva Hategan a impulsionat atacul. Poli Timisoara, victorie importanta la malul marii

TIMISOARA. Poli vine cu 3 puncte de la Techirghiol dupa un meci nu foarte spectaculos contra echipei nou-infiintate, Unirea Constanta. A fost 2-0 pentru banateni, rezervele echipei fiind decisive in aceasta partida.

Prima repriza a fost destul de slaba, Poli a dominat mare parte a timpului, dar a avut un singur sut pe poarta, Axente tragand pe centrul portii dintr-o lovitura libera de la aproape 40 de metri. Gazdele, cu un ilustru necunoscut pe banca, Dumitru Faitas, au avut doua sanse de gol, pe un contraatac la care Paduraru a intervenit salvator si prin Liviu Mihai, care a sutat periculos dintr-o lovitura libera, iar balonul a trecut milimetric pe langa.

Partea secunda a fost mai activa, Paduraru a avut doua interventii salutare, apoi Doru Andrei, neinspirat in prima repriza a avut momente bune in mitanul secund fiind aproape de gol in doua ocazii. Intr-un sfarsit Axente a fost schimbat, iar Roberto Hategan s-a dovedit providential. In minutul 80, un sut destul de anemic expediar de Lazar, a fost deviat pana la „americanul” Hategan, care si-a intors adversarii si a inscris elegant, 0-1. In minutul 88, dupa o actiune excelenta pe dreapta construita de Andrei si Hategan, ultimul a sutat bine din unghi, portarul advers a respins in fata, de unde o alta rezerva, Cosmin Birnoi a marcat simplu, 0-2.

Trei puncte mari obtinute de Poli si doar rezultatul conteaza in fata unei echipe de „umplutura”, fara punct si gol marcat pana acum.

Poli Timisoara: Paduraru – Sofran, Scutaru, Mera (cpt.), Oanea, Ignea, R. Lazar, D. Benzar, Axente, D. Andrei, O. Ursu. Au mai jucat: Birnoi, Zaluschi, hategan, Bocsan.

1. Nu intereseaza pe nimeni echipa asta,poate doar bosorogii psd-isti din Politehnica mai urmaresc cate ceva.

• vezi ca sampania ta ii la rece demult, cred ca ai deschiso cand s-a desfintat echipa aia a ta de carton robulaches, noi nu bem sampanie, noi bem bere, ca suntem mai taranoi, tot o parte din noi astia mai huligani sa stii ca au fost numiti huligani si-n 89, putin respect, macar pt faptul ca poti scrie liber aici

2. Daca ati fost in 89 prezenti la lovitura de stat,e chiar mai rusinos faptul ca beti bere in cinstea unei echipe sustinute de partidul urmas al celui din 89.