Repetitie pentru Slobozia. Politehnica Timisoara a invins intr-un amical Dumbravita

TIMISOARA. Dan Alexa si-a testat elevii intr-un meci amical cu o echipa buna a judetului Timis, ACS Dumbravira (Liga 3), chiar inainte de plecarea spre Slobozia, locul unde sambata alb-violetii vor evolua in campionat. Politehnica s-a impus cu 3-1 dupa un meci in care au evoluat toti posibilii titulari.

CITESTE SI: 73 de morti si peste 3000 de noi imbolnaviri cu COVID, in ultimele ore in Romania. Tot mai mare e rata de infectare in Timis, singurul judet in Zona Rosie din tara

Mircea Axente, vesnicul golgeter din amicale, dar care in campionat a uitat sa mai inscrie, a obtinut un penalty inca din minutul 5, pe care l-a si transformat. Replica vizitatorilor a venit de la Fagarasanu, care a punctat din a doua incercare in minutul 22, 1-1. Dupa o bara a lui Popovici, Codrea a fost faultat in careu, iar Casado a facut 2-1 de la punctul cu var, scor care avea sa se schimbe pana la pauza. Romario Rus, jucatorul venit de la Comuna Recea a punctat imediat dupa ce a fost introdus in teren, dupa centrarea lui Plazonja.

Asadar, a fost 3-1 pentru alb-violeti la pauza, iar scorul s-a pastrat pana la final, desi au mai fost destule ocazii de gol. In partea secunda a intrat si Pavle Radunovic, atacantul care nu a avut drept de joc pana acum, el si marcand, insa din ofsaid.

Politehnica: Hindrich – Sofran, Mera, Bocsan, Popovici, Cioinac, Munteanu, Casado, Codrea, Ivanovici, Axente. Din minutul 30: Paduraru – Jurj, Coada, Bocsan, Pamfile – Ignea – D. Andrei, R. Rus, D. Radu, Manea – Plazonja. Au mai intrat: Birloveanu, Radunovic.

Duelul cu Unirea Slobozia este programat sambata, de la ora 11.