Remiza pentru ACS Poli in amicalul din Serbia. Pentru timisoreni a inscris un jucator nou venit la echipa

TIMISOARA. ACS Poli Timisoara a obtinut doar un rezultat de egalitate in meciul de verificare disputat in compania locului opt din prima liga sarba, Spartak Subotica.

Duelul din Serbia a inceput cum nu se putea mai bine pentru ACS Poli care a deschis scorul dupa un sfert de ora prin reusita nou venitului Fucek, care a punctat cu un sut din careul de 16 metri al lui Spartak. Reusita croatului a fost si cea care a stabilit scorul pauzei. Fucek a jucat pana in minutul 56, cand i-a lasat locul lui Mailat. Cu un sfert de ora inainte de final sarbii au reusit sa egaleze cu un sut senzational al lui Petrovic, de la aproximativ 22 de metri. Poli a avut si un jucator eliminat in ultimele minute, Artean, care a primit doua cartonase galbene. Cum era un meci amical si trebuie testati toti jucatorii din lot, in locul lui Artean a intrat Padurariu. S-a incheiat 1-1 si astfel ACS Poli obtine al doilea rezultat bun din meciurile de pregatire dupa victoria din weekend, 3-0 cu National Sebis.

ACS Poli: Straton, Harut, Canu, Seroni, Novak, Soljic, Artean, Barbut, Croitoru, Fucek, Pedro. Pe parcursul meciului au mai intrat Smaranda, Neagu, Popovici, Barnoi, Vasi, Padurariu, Morariu si Fridrich. Straut trebuia sa evolueze din primul minut, insa niste dureri acuzate de jucator inainte de startul meciului l-au facut pe Ionut Popa sa nu il mai utilizeze.
Urmatorul meci amical pentru Poli este programat joi pe terenul echipei de liga a treia CSM Scolar Resita, de la ora 14.30.