Remiza in amicalul dintre cele doua divizionare secunde din Timisoara. Foto

TIMISOARA. Politehnica si Ripensia s-au testat reciproc intr-un amical disputat sambata dimineata pe Stiinta. Pentru violeti a fost al patrulea meci de verificare al verii, in timp ce trupa in galben si rosu a bifat al saselea joc.

CITESTE SI: Cel mai mare numar de nou infectati cu COVID in Timisoara si in judet, intr-o singura zi, de la inceputul pandemiei. Din ce localitati sunt cei 107 pacienti

Partida le-a dat sansa celor doi tehnicieni sa isi vada elevii la lucru intr-un meci competitiv, in care au fost testati si jucatori aflati in probe. Politehnica a fost mai mereu in avantaj, dar in cele din urma partida s-a terminat nedecis.

Manea a deschis scorul in primele zece minute, Andrei Macritchii a egalat la inceputul partii secunde. Axente a adus din nou trupa viola in avantaj, dar Vasluian a inscris in minutul 89 si a stabilit scorul final, 2-2.

Un amical binevenit intr-o perioada in care incertitudinea planeaza asupra inceperii ligii secunde.

Politehnica: Borbei – Sofran, Mera, Scutaru, S. Popovici, Munteanu, Coada, Codrea, Manea, Ignea, Axente. Au mai jucat: Murariu – Jurj, B. Vasile, Lolea, Andrei, Trip, Pamfile.

Ripensia: Dobre – A. Macritchii, Tieranu, Neacsu, Gladun – Calin, V. Macritchii, Neagu – Urvantev, Popovici, Sirbu. Au mai jucat: Paduraru, Mociu, Maric, Burdet, Tenlep, Fridrich, Stoi, Tudorache, Ene, Vasluian, Sokovic, Golda.