Noutati :

Razboiul locurilor de parcare la Timisoara continua. Inca o masina vandalizata

21 ianuarie, 2019 - 01:38 PM
Autor: Redactie      
Categorie: EVENIMENT
7

TIMISOARA. Dupa ce in urma cu 2 nopti masina unei soferite a fost stropita cu vopsea, acum a venit randul altui conducator auto sa-si gaseasca autoturismul mazgalit, tot in zona Dacia, insa pe o alta strada. De asta data, episodul s-a repetat pe strada Teiului.

CITESTE SI: Probleme la parcarea de langa Piata 700 din Timisoara. Cele 7 sau 9 etaje mai asteapta 

Femeia care si-a gasit masina vandalizata duminica dimineata pe strada Stelelor este convinsa ca a cazut victima in razboiul locurilor de parcare dintre blocuri si a cerut ajutor pe Facebook in speranta ca cineva a vazut intreaga scena si ar putea oferi vreo informatie care sa duca la prinderea atacatorului cu vopsea.

Multumim celui care nu a avut treaba. S-a întâmplat azi noapte in spatele blocului de pe strada Stelelor, zona Dacia.. cineva daca ma poate ajuta cu detalii. Mai exact e parcata langa parcul scolii si nu era neregulamentar, mai sunt masini parcate….” a scris proprietara pe INFO TRAFIC jud. TIMIȘ.

Din raspunsurile primite reiese ca este posibil ca masina sa fi fost vandalizata de un locatar care era obisnuit sa parcheze pe locul respectiv.

Intereseaza-te cine parcheaza de obicei acolo in acel loc…probabil cineva se crede proprietar pe acel loc si sansele sant f mari ca ti-a facut manevra….am patit ceva asemanator”, este unul dintre raspunsurile primite.

Exact acelasi lucru a patit si tata… doar ca la el a fost aruncata de la etaj si a nimerit pe toata masina, oameni retardati”, completaza un alt internaut.

Oameni rai…in acelasi cartier locuiesc si eu…mi-am gasit masina de a lungul anilor lovita fata, spate, zgariata cu cheia , scuipata si chiar mi-au aruncat oua pe ea…oameni rai…cartier aglomerat…”, adauga altcineva.

Cei care i-au raspuns soferitei nu au avut amanunte despre faptas, dar se plang ca razboiul locurilor de parcare din cartier le-a adus si lor multe necazuri.

Chiar daca masinile sunt parcate pe domeniul public, exista un fel de cutuma a locului conform careia anumiti locatari au dreptul la un loc de parcare in virtutea faptului ca stau de multa vreme intr-unul din blocurile din zona si considera respectivul loc ca fiind, de drept, al lor. Ei reactioneaza violent atunci cand isi gasesc locul ocupat.

Politistii au inceput cercetarile si incearca sa dea de urma celui care vandalizeaza masinile in zona Dacia din Timisoara.



Informatiile publicate de opiniatimisoarei.ro pot fi preluate de alte publicatii online doar in limita a 500 de caractere si cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la aceasta regula constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratata ca atare.

Rating

  • 7comentarii

recomanda prietenilor

loading...

Pareri

  1. Cine face din astea ar trebui expulzat din societate sa traiasca singur pe vreo insula. Acolo sigur o sa aiba locuri de parcare cate vrea. Chiar daca se gaseste faptasul… ce se intampla? Mai nimic. Batut crunt in mijocul pietii sa vada lumea si expulzat. O sa fie din ce in ce mai putini zorro din astia

  2. Lui Robu ar trebui sa i se dea vopsea pe masina, nu astora…

  3. de acord cu Adi
    si eu am un cocalar deasta jegos cu vreo 2 bmw-uri si un audi toate cu toba zgomotoasa in zona si sigur el mi-a zgariat masina cu cheia
    nimic mai putin decat pedeapsa capitala nu e o solutie pentru ei

  4. Mie nu mi se pare normal ca eu sa plătesc taxe și amenzi la primăria tm și sa nu găsesc loc de parcare ptr că există un exod de populație din zonele sărace ale României către Timișoara, e domeniu public ptr cei care plătesc taxe aici, la fel și cei care stau în gazda câte 2-3 familii și au 3 mașini fără a fi declarați la anaf

    • EXACT! Asta este motivul ,dar toata lumea se face ca nu vede. Este complet idiot si mai ales frustrant sa locuiesti de 30 de ani intr-un bloc,sa iti platesti taxele aici sa fii cetatean al Timisoarei,si sa nu ai loc de parcare pentru ca la nu stiu cate blocuri distanta stau in chirie niste vinituri dar isi parcheaza troacele pe unde vor muschii lor.
      Este adevarat de asemenea ca nu e locul tau,dar este la fel de adevarat ca ai mai mult drept la el decat cei veniti din alta parte care platesc sau nu platesc taxe la ei acasa.

  5. Problema e ca cei care stau la bloc de atatia ani cred ca si.au insusit dreptul de a parca acolo! Faceti o vizita si in umt pe langa trw si ve.ti vedea cum se procedeaza cu oua si pungi pline de mizerii aruncate de pe balcon.

  6. E drept ca este domeniu public dar nici nu mi se pare corect ca cei care platesc taxe si impozite pt. Timisoara ajung sa nu mai aiba loc pe strazi de cei care provin din alte localitati, nu au masini inregistrate aici, locuiesc ilegal cu chirie , nu contribuie cu nimic in acest oras dar nu mai ai loc de masinile si tupeul lor!