Prima infrangere pentru ACS Poli. Trupa lui Velcea a fost invinsa cu scorul de 1-0 de FK Smederevo

Timisorenii au disputat miercuri un nou meci de verificare. De aceasta data, ACS Poli a facut deplasarea in Serbia, pentru a intalni pe FK Smederevo, ultima clasata din prima liga sarba.
Vali Velcea a inceput meciul intr-o formula cu trei atacanti: Pap – Nohai, Petrovic, Seroni, Marovic – Petre, Poparadu, Dobricean – Boldea, Dina, Nanu, iar dupa pauza au intrat si ceilalti componenti ai lotului, inclusiv Kuburovic si Suru, cei doi jucatori aflati in probe la ACS Poli.
Gazdele s-au impus cu scorul de 1-0, unicul gol al meciului fiind inscris de Veljovic in minutul 35 cu un sut de la aproximativ 25 de metri.
Urmatorul amical pentru gruparea timisoreana va avea loc sambata, 23 februarie, tot in Serbia. Atunci ACS Poli va intalni formatia Radnicki Nova Pazova, din liga a II-a sarba.