Poli Timisoara obtine inca un punct valoros pe teren propriu. Alb-violetii au remizat cu neinvinsa FC Brasov

TIMISOARA. Dupa ce in primele doua partide, ‘echipa suporterilor a suferit 2 infrangeri dureroase la un singur gol diferenta, urmate de victoria cu Metalul, astazi, elevii lui Sorin Brindescu au obtinut un punct in fata principalei candidate la promovare FC Brasov, formatie ce nu gustase din cupa amara a esecului pana in acest moment.

Partida a fost echilibrata de la un capat la altul, cele doua grupari impartindu-si atat ocaziile, cat si golurile.
Prima repriza a fost destul de atractiva, cele doua echipe avand perioade cand au dominat jocul. Blanaru, respectiv Iulian Popa au semnat cele mai mari sanse de gol, insa la vestiare s-a intrat cu scorul de 0-0.

In partea secunda, s-a mentinut echilibrul, insa au venit si golurile. Oaspetii au spart gheata reusind sa inscrie prin experimentatul Stefan Grigorie, in minutul 57. Insa, banatenii au replicat imediat si au egalat prin Stefan Blanaru, care a marcat de la punctul cu var.

Pana la final s-a jucat pe contre, insa egalul a parut solutia potrivita pentru aceasta intalnire.

Poli obtine astfel al 5-lea punct din acest sezon, dar se situeaza in partea a doua a clasamentului.

ASU Poli: A. Constantinescu – portar, Motreanu, Todorov, Telescu, Taub, D. Constantinescu, Birau, Tugui, Vucea, Ghinescu, Blanaru. Au mai jucat Danaricu, Bilia si Badauta.