Poli Timisoara intoarce spectaculos scorul la Sannicolau Mare! De la 0-2, la 3-2 in ultima jumatate de ora

TIMIS. Cu siguranta cel mai greu meci al returului pentru alb-violetii lui Sorin Brindescu s-a disputat astazi in cel mai vestic oras al tarii, pe „Aranca”, la Sannicolau Mare. Pentru prima oara in acest sezon, Poli a fost condusa cu 2-0, scor inregistrat dupa doar jumatate de ora. In ultima parte a intalnirii, alb-violetii, impinsi de la spate de o galerie entuziasta a intors partida si s-a impus cu 3-2!

Era clar ca meciul nu va fi usor, mai ales ca trupa din Sannicolau Mare a aratat ca se poate lupta de la egal la egal cu orice formatie. Catalin Crisan a deschis scorul in minutul 24 si tot el a obtinut in minutul 30 un penalty, transformat de Sarbu, intr-o prima repriza in care oaspetii nu s-au gasit deloc.

Pauza a fost un sfetnic bun pentru vizitatori, care au inceput mai bine partea secunda. Taub a dat semnul revenirii timisorene, marcand simplu, in minutul 60, golgheterul Draghici a egalat in minutul 75, ca Ghinescu – fost jucator al Unirii sa puncteze in minutul 82 un gol ce avea sa devina decisiv.

Succes mare pentru Poli care ramane pe primul loc si obtine a 13-a victorie la rand din tot atatea posibile in retur. Un plus si pentru inimosii suporteri alb-violeti, care au facut si ei spectacol in tribunele arenei Unirea.