Poli Timisoara – FC Vaslui 2-1, live text. Viorel Hizo: „Eliminarea lui Canu a fost comandata de la margine”

Viorel Hizo: "Eliminarea lui Canu a fost comandata de la margine" Antrenorul celor de la FC Vaslui, Viorel Hizo s-a aratat extrem de dezamagit de prestatia arbitrului Marius Avram in aceasta seara. "E fiul lui Avram, seful arbitrilor. Nu ma intereseaza ce face cu el. Sa-l ia sa-l duca la mondiale, dar ce s-a intamplat astazi naste mari suspiciuni. Eliminarea lui Canu a fost dictata de la margine. L-am auzit eu pe arbitru de rezerva cand i-a spus la central Da-i rosu. Uitati-va de cate ori s-a urcat Cisovsky pe adversar. Cine iese pe televizor o saptamana si latra este avantajat. Noi nu am latrat si asta s-a vazut astazi", a declarat Hizo. "Dulaul" s-a luat si de Poli, despre care a spus ca n-a jucat nimic. "N-au fost in niciun moment mai buni ca noi. Am luat doua goluri, cand ei nu au avut un sfert de ocazie. Uitati-va cate ocazii am avut noi si cate Poli. N-au jucat absolut nimic", a conchis tehnicianul vasluienilor. Vali Velcea: Domnul Hizo s-a uitat la alt meci Antrenorul secund al Timisoarei, Valentin Velcea a tinut sa-i raspunda lui Viorel Hizo. "Cu tot respectul pe care il am pentru domnul Hizo trebuie sa spun ca s-a uitat la alt meci. De unde 7 ocazii ale lor. Daca e vorba de latrat, nu stiu care latra mai mult. Noi suntem echilibrati", a spus Velcea.

min 90+3 Final de meci. Bucurie fara margini in tabara alb-violeta. Poli castiga un nou meci in care a fost condusa. Ramaneti pe www.opiniatimisoarei.ro pentru a afla declaratiile la cald ale celor doi antrenori si a jucatorilor din ambele tabere. ocazie min 82 Balace prinde un voleu de la 25 de metri lateral stanga, insa mingea poposeste in bratele lui Pantilimon min 80 Poli s-a retras si asteapta la cutie ca adversarul sa se deschida in aparare. gol min 75 Ultima schimbare si la Poli. Iese autorul golul doi, Dorin Goga si intra Alex Popovici gol min 71 In teren a intrat si antrenorul Cosmin Contra, care i-a luat locul lui Scutaru gol min 70 GOOOOOOOOOOOOOOOL Poli. Poli preia conducerea pe tabela de marcaj datorita reusitei lui Dorin Goga. Poetul a reliuat cu capul o minge excelent executat de Alexa. cart-galben min 67 Axente a vazut si el galben. Imediat, Axente a fost inlocuit de Nikolici cart-galben min 62 Meciul este tot mai tensionat. Dan Alexa are o intrare urata la Wesley, iar Marius Avram ii arata si lui un cartonas galben min 61 Ianis Zicu vede si el cartonasul rosu pentru un incident cu un adversar cart-galbenmin 56 Goga vede si el un cartonas galben ocazie min 51 Balace vede un cartonas galben dupa o intrare criminala la Alexa ocazie min 50 Inca o ocazie mare Poli. Zicu drivbleaza doi fundasi moldoveni, ajunge la 13 metri lateral stanga de poarta lui Kuciak, trage la coltul lung, insa mingea se scurge pe langa poarta. ocazie min 48 Ocazie Vaslui. Weslley reia cu capul din 8 metri o centrare, insa Pantilimon e la post arbitru min 46 a inceput repriza secunda Vasluienii fac doua schimbari. Farkas ii ia locul lui Pouga si Yello Bello ii ia locul lui Adailton arbitru min 45 Finalul primelor 45 de minute. La pauza Poli Timisoara - FC Vaslui 1-1 gol 44 Penalty pentru Poli. Zicu scapa spre poarta lui Kuciak, Canu, in postura de ultim aparator il agata, Zicu cade in careul, iar Marius Avram indica punctul cu var. Canu este elimnat. Momente tensionate. Wesley le cere colegilor sa paraseasca terenul. Antrenorul oaspetilor, Viorel Hizo isi intoarce fotbalistii din drumul lor de la vestiare. Dupa lungi discutii Canu paraseste terenul de joc. Penalty-ul este executat de Zicu care readuce egalitatea pe tabela de marcaj. gol min 32 FC Vaslui deschide scorul pe Dan Paltinisanu. Adailton executa excelent un corner de pe dreapta, Papp, nemarcat a reluat spoectaculos in poarta alb-violetilor min 28 Sut puternic de la distanta trimis de Bourceanu. Kuciak retine din doua atingeri. cart-galbenmin 20 Wesley vede primul cartonas galben al partidei ocazie min 17 Inca o ocazie mare Poli. Sututl lui Zicu de la 20 de metri trece putin pe langa poarta lui Kuciak. ocazie min 15 Ocazie mare Poli! Helder scapa singur pe partea dreapta, patrunde in careu, il lobeaza pe Kuciak, insa balonul se scurge in afara terenului. ocazie min 11 Ocazie mare Vaslui! Greseala mare a lui Scutaru, care ii paseaza la 17 metri de poarta lui Pantilimon adversarului Adailton. Din fericire sutul brazilianului trece putin pe langa vinclu. min 9 Alb - violetii cer penalty la interventia portarului Kuciak asupra lui Axente. varful Timisoarei a scapat singur spre poarta moldovenilor, a intrat in careu, de unde portarul Kuciak l-a bruscat. Arbitrul a ramas impasibil. arbitrumin 1 A inceput partida dintre Poli si FC Vaslui. In tribunele stadionului Dan Paltinisanu sunt in jur de 7000 de suporteri. Meciul nu a inceput la ora 20.30, din cauza postului de televiziune care transmite partida, Digisport are cateva probleme tehnice. Iata echipele care se vor infrunta: FC Timisoara: Pantilimon - Helder, Luchin, Cisovsky, Sepsi - Scutaru, Alexa, Goga, Bourceanu - Zicu, Axente. FC Vaslui: Kuciak- Papp, Genchev, Pouga, Adailton - Balace, Sanmartinean, Milanov, Canu -Wesley, Burdujan.
Dupa 3 meciuri nereusite, in care nu a jucat mai nimic, Poli Timisoara incearca sa-si recastige fanii in fata unui adversar extrem de dificil, FC Vaslui. De la ora 20.30, in direct pe www.opiniatimisoarei.ro veti putea urmari minut cu minut tot ce se intampla in meciul de pe stadionul Dan Paltinisanu. Gazdele sunt neinvinse in acest sezon, dar in ultimele trei meciuri au jucat mai slab, facand egal cu U Cluj si Brasov (Liga 1) si Vointa Sibiu (Cupa), dar spera ca isi vor reveni printr-o victorie cu Vaslui. ‘‘Alb-violetii’’ au o medie de 1,69 goluri marcate pe meci în cele 13 etape. Din 22 de goluri inscrise, mai mult de jumatate au fost marcate in a doua repriza, cu precadere in ultimele 20 de minute. Oaspetii n-au mai pierdut un meci din etapa a 6-a, castigand de atunci 19p din 21 posibile. FC Vaslui se poate lauda cu doua victorii rasunatoare, cand au umilit acasa atat pe Otelul (4-0), cat si pe CFR (5-3). Iata ultimele intalniri dintre Poli si Vaslui in Liga 1 2005-2006: FC Timişoara - FC Vaslui 2 - 0 2005-2006: FC Vaslui - FC Timişoara 1 - 1 2006-2007: FC Vaslui - FC Timişoara 1 - 0 2006-2007: FC Timişoara - FC Vaslui 2 - 2 2007-2008: FC Timişoara - FC Vaslui 2 - 1 2007-2008: FC Vaslui - FC Timişoara 3 - 0 2008-2009: FC Timişoara - FC Vaslui 3 - 1 2008-2009: FC Vaslui - FC Timişoara 4 - 3 2009-2010: FC Vaslui - FC Timişoara 0 - 1 2009-2010: FC Timişoara - FC Vaslui 0 - 1

Viorel Hizo: „Eliminarea lui Canu a fost comandata de la margine”

Antrenorul celor de la FC Vaslui, Viorel Hizo s-a aratat extrem de dezamagit de prestatia arbitrului Marius Avram in aceasta seara. „E fiul lui Avram, seful arbitrilor. Nu ma intereseaza ce face cu el. Sa-l ia sa-l duca la mondiale, dar ce s-a intamplat astazi naste mari suspiciuni. Eliminarea lui Canu a fost dictata de la margine. L-am auzit eu pe arbitru de rezerva cand i-a spus la central Da-i rosu. Uitati-va de cate ori s-a urcat Cisovsky pe adversar. Cine iese pe televizor o saptamana si latra este avantajat. Noi nu am latrat si asta s-a vazut astazi”, a declarat Hizo. „Dulaul” s-a luat si de Poli, despre care a spus ca n-a jucat nimic. „N-au fost in niciun moment mai buni ca noi. Am luat doua goluri, cand ei nu au avut un sfert de ocazie. Uitati-va cate ocazii am avut noi si cate Poli. N-au jucat absolut nimic”, a conchis tehnicianul vasluienilor.

Vali Velcea: Domnul Hizo s-a uitat la alt meci

Antrenorul secund al Timisoarei, Valentin Velcea a tinut sa-i raspunda lui Viorel Hizo. „Cu tot respectul pe care il am pentru domnul Hizo trebuie sa spun ca s-a uitat la alt meci. De unde 7 ocazii ale lor. Daca e vorba de latrat, nu stiu care latra mai mult. Noi suntem echilibrati”, a spus Velcea.

min 90+3 Final de meci. Bucurie fara margini in tabara alb-violeta. Poli castiga un nou meci in care a fost condusa. Ramaneti pe www.opiniatimisoarei.ro pentru a afla declaratiile la cald ale celor doi antrenori si a jucatorilor din ambele tabere.

ocazie min 82 Balace prinde un voleu de la 25 de metri lateral stanga, insa mingea poposeste in bratele lui Pantilimon

min 80 Poli s-a retras si asteapta la cutie ca adversarul sa se deschida in aparare.

gol min 75 Ultima schimbare si la Poli. Iese autorul golul doi, Dorin Goga si intra Alex Popovici

gol min 71 In teren a intrat si antrenorul Cosmin Contra, care i-a luat locul lui Scutaru

gol min 70 GOOOOOOOOOOOOOOOL Poli. Poli preia conducerea pe tabela de marcaj datorita reusitei lui Dorin Goga. Poetul a reliuat cu capul o minge excelent executat de Alexa.

cart-galben min 67 Axente a vazut si el galben. Imediat, Axente a fost inlocuit de Nikolici

cart-galben min 62 Meciul este tot mai tensionat. Dan Alexa are o intrare urata la Wesley, iar Marius Avram ii arata si lui un cartonas galben

min 61 Ianis Zicu vede si el cartonasul rosu pentru un incident cu un adversar

cart-galbenmin 56 Goga vede si el un cartonas galben

ocazie min 51 Balace vede un cartonas galben dupa o intrare criminala la Alexa

ocazie min 50 Inca o ocazie mare Poli. Zicu drivbleaza doi fundasi moldoveni, ajunge la 13 metri lateral stanga de poarta lui Kuciak, trage la coltul lung, insa mingea se scurge pe langa poarta.

ocazie min 48 Ocazie Vaslui. Weslley reia cu capul din 8 metri o centrare, insa Pantilimon e la post

arbitru min 46 a inceput repriza secunda

Vasluienii fac doua schimbari. Farkas ii ia locul lui Pouga si Yello Bello ii ia locul lui Adailton

arbitru min 45 Finalul primelor 45 de minute. La pauza Poli Timisoara – FC Vaslui 1-1

gol 44 Penalty pentru Poli. Zicu scapa spre poarta lui Kuciak, Canu, in postura de ultim aparator il agata, Zicu cade in careul, iar Marius Avram indica punctul cu var. Canu este elimnat. Momente tensionate. Wesley le cere colegilor sa paraseasca terenul. Antrenorul oaspetilor, Viorel Hizo isi intoarce fotbalistii din drumul lor de la vestiare. Dupa lungi discutii Canu paraseste terenul de joc. Penalty-ul este executat de Zicu care readuce egalitatea pe tabela de marcaj.

gol min 32 FC Vaslui deschide scorul pe Dan Paltinisanu. Adailton executa excelent un corner de pe dreapta, Papp, nemarcat a reluat spoectaculos in poarta alb-violetilor

min 28 Sut puternic de la distanta trimis de Bourceanu. Kuciak retine din doua atingeri.

cart-galbenmin 20 Wesley vede primul cartonas galben al partidei

ocazie min 17 Inca o ocazie mare Poli. Sututl lui Zicu de la 20 de metri trece putin pe langa poarta lui Kuciak.

ocazie min 15 Ocazie mare Poli! Helder scapa singur pe partea dreapta, patrunde in careu, il lobeaza pe Kuciak, insa balonul se scurge in afara terenului.

ocazie min 11 Ocazie mare Vaslui! Greseala mare a lui Scutaru, care ii paseaza la 17 metri de poarta lui Pantilimon adversarului Adailton. Din fericire sutul brazilianului trece putin pe langa vinclu.

min 9 Alb – violetii cer penalty la interventia portarului Kuciak asupra lui Axente. varful Timisoarei a scapat singur spre poarta moldovenilor, a intrat in careu, de unde portarul Kuciak l-a bruscat. Arbitrul a ramas impasibil.

arbitrumin 1 A inceput partida dintre Poli si FC Vaslui. In tribunele stadionului Dan Paltinisanu sunt in jur de 7000 de suporteri.

Meciul nu a inceput la ora 20.30, din cauza postului de televiziune care transmite partida, Digisport are cateva probleme tehnice.

Iata echipele care se vor infrunta:
FC Timisoara: Pantilimon – Helder, Luchin, Cisovsky, Sepsi – Scutaru, Alexa, Goga, Bourceanu – Zicu, Axente.
FC Vaslui: Kuciak- Papp, Genchev, Pouga, Adailton – Balace, Sanmartinean, Milanov, Canu -Wesley, Burdujan.

Dupa 3 meciuri nereusite, in care nu a jucat mai nimic, Poli Timisoara incearca sa-si recastige fanii in fata unui adversar extrem de dificil, FC Vaslui. De la ora 20.30, in direct pe www.opiniatimisoarei.ro veti putea urmari minut cu minut tot ce se intampla in meciul de pe stadionul Dan Paltinisanu.
Gazdele sunt neinvinse in acest sezon, dar in ultimele trei meciuri au jucat mai slab, facand egal cu U Cluj si Brasov (Liga 1) si Vointa Sibiu (Cupa), dar spera ca isi vor reveni printr-o victorie cu Vaslui. ‘‘Alb-violetii’’ au o medie de 1,69 goluri marcate pe meci în cele 13 etape. Din 22 de goluri inscrise, mai mult de jumatate au fost marcate in a doua repriza, cu precadere in ultimele 20 de minute. Oaspetii n-au mai pierdut un meci din etapa a 6-a, castigand de atunci 19p din 21 posibile. FC Vaslui se poate lauda cu doua victorii rasunatoare, cand au umilit acasa atat pe Otelul (4-0), cat si pe CFR (5-3).