Pas stramb pentru Politehnica Timisoara in amicale. Alb-violetii au pierdut in Serbia

TIMISOARA. Divizionara secunda Politehnica a facut un meci slab la Kikinda, in Serbia, in fata unei echipe de liga a III-a. Gazdele s-au impus cu 2-0 si au semnat astfel primul esec amical pentru gruparea alb-violeta.

Cu o formula mai mult experiemntala, Poli nu a aratat cine stie ce calitate in prima parte, iar in a doua repriza, odata cu schimbarile au aparut si ocaziile, cele mai mari fiind ratate de Mera. Oricum, o evolutie destul de palida, pusa de antrenor sub seama oboselii si a… arbitrajului. Kikinda a castigat cu 2-0, iar golurile au fost marcate de Pavlovic in minutul 14 si Morovic minutul 58.

„Meci destul de bun, dar au fost unele aspecte (arbitrajul) care au stricat jocul, iar pentru perioada in care suntem noi, cred ca ne-am prezentat destul de bine. Greselile care le-am facut la cele doua goluri, se pot corecta, printr-o pozitionare sau o asezare mai buna in teren. Starea fizica si psihica si-a spus cuvantul, asta pentru ca am avut multe ocazii, dar nu am fost lucizi la finalizare”, a spus la final antrenorul Dorin Popa.

Politehnica: Harrison – Sofran, Motiu, Bocsan, Oanea, Luchin, D. Andrei, Manea, Hategan, Rus, Serediuc. Au mai intrat: Radu, Zaluschi, Birnoi, Ignea, Pamfile, Paduraru, Mera, Scutaru, Costea, Jurj si Axente.