Pas gresit in drum spre semifinala. CFR Timisoara pierde primul meci cu Sportul Ciorasti

TIMISOARA. CFR Timisoara a fost invinsa cu 3-1 de Sportul Ciorasti in primul meci din play-off-ul primei ligi de fotbal in sala.

Fotbalistii timisoreni au fost cei care au dat primul avertisment, prin Norbert Tifan, care a tras insa slab spre poarta gazdelor. In minutul 4 Sportul a deschis scorul dupa un sut din unghi al lui Razvan Craciun.

Avantajul vrancenilor nu a durat nici 3 minute, Gabriel Oliveira fiind cel care a punctat cu un sut naprasnic din banda dreapta. Pana la pauza, Tifan, Ilas si Joao Fernandes au mai avut ocazii de a inscrie, insa scorul de pe tabela a ramas nemodificat.

In partea a doua a jocului formatia gazda a fost mai pragmatica. Sportul s-a aparat exact si a punctat de doua ori. Mai intai Craciun a in scris pentru 2-1, pentru ca Ovidiu Arama sa inscrie si el la jumatatea partii a doua. Banatenii au fost aproape de a micsora diferenta, insa acelasi Arama a scos de pe linia portii. Cu toate ca in ultimele 5 minute CFR a evoluat cu fly goalkeeper, formatia timisoreana nu a mai reusit sa puncteze si a plecat invinsa de la Focsani.

Tot miercuri dupa-amiaza, Luceafarul Buzau a trecut cu 8-5 de FK Odorheiu Secuiesc, tot intr-un meci din play-off.

CFR joaca al doilea meci cu formatia din Ciorasti este programat luni, 28 martie, de la ora 18, in sala Constantin Jude. In cazul in care va fi nevoie de a treia intalnire, aceasta se va disputa marti, tot la Timisoara.