Operațiune fulger în Timișoara și în localități din jur. Traficanți de droguri ridicați de DIICOT

TIMIȘOARA. Percheziții ale procurorilor DIICOT și polițiștilor de la Crimă Organizată, luni.

CITEȘTE ȘI: Greu se naște linia nouă de cale ferată pe tronsonul de Timișoara al magistralei CFR care se modernizează. Pasarela de la Gara de Nord n-are decât două segmente ridicate. VIDEO

Oamenii legii au descins în locuințe din Timișoara, dar și din Giroc și Mosnita Nouă, pe urmele unei rețele de traficanți.

Anchetatorii au scotocit 5 case în care au găsit diverse cantități de stupefiante pregătite de vânzare.

Oamenii legii monitorizau gruparea de mai multt vreme, iar de-a lungul timpului, ofițeri sub acoperire au cumpărat droguri de la membrii filierei.

4 suspecți au fost duși la audieri la sediul DIICOT Timișoara.

***

Mai multe găsiți pe pagina noastră de Facebook opiniatimisoarei.ro!

Dacă ați fost martorii unui eveniment sau ai unei situații neobișnuite care ar putea deveni subiect de știre, contactați-ne la [email protected],  pe FB sau pe contul nostru de Instagram!

CITESTE SI: Afli primul tot ceea ce se intampla cu adevarat important in Timisoara si in regiune cu Aplicatia de stiri Opinia Timisoarei. 3 tipuri de alerte te tin mereu conectat la evenimente. Descarca gratuit Aplicatia OT aici!

Informatiile publicate de opiniatimisoarei.ro pot fi preluate de alte publicatii online doar in limita a 500 de caractere si cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la aceasta regula constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratata ca atare.

    Pareri

  1. BRAVO

  2. Inloc sa tina banii ca si pesedisti el tine iarba ….bah inaptule