O victorie si un esec pentru handbalistii de la Politehnica Timisoara in dubla cu Buzaul. Urmeaza Dinamo

TIMISOARA. Handbalistii de la Politehnica Timisoara au continuat in acest weekend seria amicalelor in pregatirea noii stagiuni din Liga Zimbrilor.

Sportivii pregatiti de Atilla Horvath au jucat primul meci sambata, impotriva Buzaului condus de Gabriel Armanu. La pauza gazdele conduceau cu 16-11, pentru ca in cele din urma sa se impuna mult mai clar, 34-25. Pentru Politehnica au marcat Sadoveac – 6, Marjanovic – 4, Campan – 3, Fenici – 2, Cristescu – 2, Szabo – 2, Baican – 2, Moldovan – 1, Chira – 1, Trif – 1.

A doua partida a fost la fel de disputata. Tot buzoienii au condus la pauza, dar de aceasta data la doar 3 goluri diferenta, 15-12. Timisorenii au fost mai atenti in aparare si putin mai eficienti in atac, reusind sa se impuna la limita, 30-29. In aceasta intalnire cel mai bun marcator a fost Marjanovic, autor a 8 goluri. Au mai inscris: Cimpan – 5, Szabo – 5, Furak – 3, Trif – 3, Fenici – 2, Baican – 2, Cristescu – 1, Moldovan – 1.

Urmatorul amical pentru Poli este programat marti, tot in deplasare, cu Dinamo Bucuresti.

Sursa foto: HC Buzau