O remiza si o infrangere drastica pentru cele doua Poli in amicalele finalului de saptamana

TIMISOARA. ASU Politehnica se intoarce la Timisoara doar cu o remiza din amicalul jucat in Valea Domanului, in timp ce ACS Poli a incheiat cu un esec ultimul meci de verificare din cantonamentul turc.

CITESTE SI: Sonc cat vezi cu ochii, purcei invartiti usurel pe rotisor, la foc mic, dar si caltabosi, toba sau carnati, la cel mai delicios festival din Banatul istoric, nu departe de Timisoara

ASU Politehnica a incheiat la egalitate, 3-3, meciul disputat pe terenul echipei de liga a III-a CSM Resita. Timisorenii au punctat de doua ori pe finalul primei reprize prin Bogdan Vasile, in minutul 39, si Vidrasan, in minutul 44. Timisorenii au preluat conducerea pe tabela in minutul 51, odata cu reusita lui Manea, insa rezultatul final a fost 3-3, dupa ce gazdele de la CSM Resita au punctat in minutul 90.

Antrenorul Cosmin Petruescu a folosit din primul minut formula: Murariu, Plamada, Mera, Scutaru, Chereches, B. Vasile, Vidrasan, Manea, M. Ene, Schieb, Cr. Ene. Pe parcurs au intrat: Cojocaru, Lucas Fabricio, Ignea, Alvarenga, Coada si Dros.

CITESTE SI: Antalya, Creta, Zakynthos, Skiathos, Sharm El Sheikh, Hurghada sau Hammamet. Zboruri de vacanta direct de pe Aeroportul Timisoara vara asta. Vezi programul

ASU Politehnica va disputa urmatorul amical la jumatatea saptamanii cu ACS Dumbravita.

ACS Poli a jucat un ultim meci de verificare in cantonamentul din Antalya, impotriva formatiei de pe locul 8 din prima liga uraineeana, FC Lvov. Meciul a inceput prost pentru banateni, iar in minutul 10 l-au pierdut pe Golda, care a parasit terenul accidentat. In locul sau a intrat Rafael Licu, fotbalist care se afla in teste, si in tur a jucat pentru Farul Constanta. In minutul 19 ucraineenii au deschis scorul dintr-o lovitura de pedeapsa, pentru ca dupa o ora de joc sa faca 2-0. In minutul 75 Olteanu a fost eliminat, insa Poli nu a jucat in 10, ci in locul sau a intrat Romanu. Rezultatul final a fost stabilit in minutul 78, cand FC Lvov a facut 3-0.

Valeriu Rachita a trimis in teren primul 11 in urmatoarea formula: Began – Bilia, Paramatti, Ghidurea, Olteanu, Oprea, Pop, Golda, Rogoveanu, Birnoi, Draghici. Au mai evoluat: Contra, Avram, Romanu, Codrea, Munteanu, Licu, Motreanu, Stere.

ACS Poli mai ramane o zi in Antalya si va juca urmatorul amical in 16 februarie tot impotriva formatiei de liga a III-a din Dumbravita.

Sursa foto: acspoli.ro si sspolitehnica.ro