O prima repriza excelenta, o a doua dezastruoasa! BC Timisoara pierde si cu Muresul

TIMISOARA. BC Timisoara isi continua „decaderea”. Lipsita de sprijin, barca Leilor din Banat se scufunda, incet… dar sigur.

Astazi, violetii au avut o prima parte excelenta, in care si-au depasit conditia, dar sfertul trei a fost decisiv in inclinarea balantei spre echipa oaspete (9-21). S-a inceiat 66-78 in duelul echipelor ce au jucat ultima finala de Cupa Romaniei, gazdele avand acum un bilant de 5 meciuri cu 5 infrangeri, iar muresenii, 5 meciuri cu 3 victorii.

Desfasurarea scorului: 6-0, 12-4, 19-14, 31-22 (!), 33-34, 36-45, 42-55, 54-70, 66-78!

Smith a fost ca de obicei, cel mai bun marcator de la BCT, azi reusind 13 puncte, fiind urmat de Jelenic cu 12, Reljic si Djapa cu 11 puncte de caciula. De cealalta parte, Jurevicius a reusit un meci perfect. A acumulat 22 de puncte, neavand nicio ratare (!) 3/3 la doua puncte, 4/4 la trei puncte si 4/4 de la libere. Lituanianul a adaugat 6 recuperari si 5 pase decisive.