Nu a fost sa fie. Lugojul va juca doar pentru medaliile de bronz

TIMIS. CSM Lugoj a pierdut accederea in marea finala a campionatului national de volei, dupa ce a fost invinsa in meciul decisiv de CSM Targoviste, intr-un meci disputat astazi in resedinta de judet a Dambovitei.

A fost 3-1, dupa aproape doua ore de joc, dar lugojencele au condus in fiecare set, insa nu a fost destul pentru o calificare istorica.

In mansa inaugurala, gazdele s-au distantat in a doua parte a setului pentru 25-17. In a doua mansa, avantajul a osciliat, 7-9, 18-14, 20-21 si 25-23.

In setul 3, banatencele au dominat clar si s-au impus cu 16-25 reintrand in joc. Totusi, urmatoarea mansa avea sa fie si ultima, gazdele impunandu-se cu 25-15 si astfel 3-1, scor cu care merge in finala mare, unde va reedita editiile anterioare contra Albei Blaj.

Lugojul, cu un sezon oricum peste asteptari, va evolua in finala mica contra echipei Rapid Bucuresti.