Nu a fost loc de surprize. Politehnica Timisoara, invinsa de CSM Constanta

Facebook/CSM Constanta

TIMISOARA. Handbalistii de la SCM Politehnica Timisoara au pierdut la 5 goluri diferenta meciul din penultima etapa a turului cu CSM Constanta.

Prima repriza a intalnirii de la malul marii a fost una echilibrata, dar cu gazdele in permanenta la conducere, iar alb-violetii in urmarirea formatiei constantene. Timisorenii nu au fost in niciun moment la mai mult de 3 goluri in spatele dobrogenilor, iar la pauza gazdele conduceau cu 17-14.

La inceputul partii a doua, constantenii au reusit sa se desprinda la 4 goluri, dupa care s-au aparat organizat si nu le-au permis banatenilor sa se apropie. In cele din urma s-a incheiat 31-26 in favoarea gazdelor, care au pastrat toate punctele, iar pana la meciul lui Minaur au urcat pe locul al doilea in campionat.

Cel mai bun marcator al timisorenilor a fost Filip Marjanovic, autor a 7 goluri, in timp ce capitanul Fenici a inscris de 6 ori, iar podiumul marcatorilor a fost completat de Sadoveac, cu 4 reusite. Au mai punctat de cate doua ori Szabo si Baican, in timp ce pe lista marcatorilor si-au mai trecut numele si Ignat, Furak, Trif, Cristescu si Mosquera.

Dupa aceasta runda, Politehnica ramane pe locul 12 in campionat, cu 9 puncte, iar in runda viitoare, ultima a turului, joaca pe teren propriu cu CSM Bacau.