Nimic nou sub soare. Handablistii de la Poli Timisoara pierd in ultima secunda

TIMISOARA. Prim-divizionata de handbal SCM Poli a facut un meci mare contra unei echipe mult mai valoroase, CSM Constanta, a condus cu 15-10 la pauza, parea ca are meciul in mana, dar nu a fost destul. Dobrogenii s-au impus la ultima faza, 29-30.

Era o ultima sansa pentru banateni de a scapa de barajul de mentinere/retrogradare, iar miza partidei i-a tinut in priza pe alb-violeti in fata singurei echipe care a invins in acest sezon Dinamo (in Cupa), CSM Constanta. Dupa un inceput echilibrat, 6-6, banatenii au preluat initiativa si s-au desprins la 5 lungimi la pauza mare, 15-10.

Debutul partii secunde a prins echipa gazda cu garda jos si vizitatorii au preluat initiativa, 17-18. Pana la final a fost un adevarat carusel de emotii, cu ambele echipe la conducere. In ultimul minut, cu eliminari de ambele parti, Constanta a dat golul victoriei cand mai erau doua sceunde, 29-30. Nu e prima data cand Poli pierde pe sirena, de accea barajul nu mai trebuie sa mire pe nimeni.

Trif si Sadoveac au fost cei mai buni marcatori ai gazdelor, cu 6, respectiv 4 goluri, de la invingatori remarcandu-se Strahinja Stankovic, sase goluri din 6 aruncari.

Poli joaca ultima etapa a campionatului la Bacau.

1. Se pare ca anul acesta nu pica nici o echipa ….(proect)