Niciun meci nu este usor. Echipa de baschet a Timisoarei a muncit din greu pentru a invinge o formatie bucuresteana

TIMISOARA. Etapa a doua din returul sezonului regulat din Conferinta B a adus fata in fata, in Sala Constantin Jude, pe SCM OHMA Mozzart Bet Timisoara si pe nou-promovata ABC Laguna Bucuresti.

Favoriti certi la castigarea partidei, banatenii au suferit pentru a obtine succesul. Presarata de multe greseli, prima repriza a fost foarte slaba pentru elevii lui Dragan Petricevic, care au avut si un sfert secund mult sub potential (doar 10 puncte marcate). La intrarea la cabine, scorul era ingrijorator, 28-39!

Cu o alta atitudine si cu un joc mult mai organizat, mai ales defensiv, banatenii au revenit in joc si au dominat ostilitatiile. Sfertul 4 a fost excelent, mai ales in aparare (16-3!) pentru un nou succes al echipei timisorene, 70-59.

Djokovic cu 17 puncte si 8 pase decisive, Gajic – 16 puncte si 9 recuperari, Kesar si McClellan, ambii cu 14 puncte au fost cei mai buni jucatori ai gazdelor. De la oaspeti s-a remarcat Trevor Guy Blondin cu 17 puncte.

SCM are acum 8 victorii si doar 2 infrangeri si sta foarte bine in clasamentul Conferintei B.