Nicio surpriza, handbalistii de la Poli Timisoara pierd la Bacau

TIMISOARA. HC Poli s-a deplasat la Bacau cu sana mielului de Pasti pentru a mai ajunge in play-off, adica cel putin pe locul 8! Fapt pentru care aveau nevoie de o victorie si de o retragere din campionat a moldovenilor din ratiuni financiare. Bacaul a dat dovada de caracter si a castigat un meci in care a fost condus doar in primele minute. Scor final, 25-21 si Timisoara rateaza din nou play-off-ul, la fel ca in anii trecuti.

Echipa gazda a avut aproape in permanenta un avantaj linistitor, exceptie facand primul sfert de ora si momentele din debutul partii secunde, in care Timisoara s-a apropiat la un gol pe tabela, 15-14. Pentru Bacau urmeaza marti ziua decisiva, in care se va afla daca se va continua finantarea echipei… in timp ce la Poli se vor face planuri de viitor, ca de atatea ori!

Stiinta Bacau – Poli Timisoara 25-21 (13-9)
Stiinta: Vartic 7 goluri, Bondar 4, Paunica 3, Iancu 2, Masachs 2, Pinnonen 2, Johansson 2, Rotaru 1, Campan 1, Carali 1
Poli: Chikovani 5 goluri, Leordean 4, Irimescu 4, Grigoras 3, Fenici 3, Ciubotariu 2