Neconvingatori. ACS Poli si Ripensia Timisoara nu reusesc sa castige ultimele teste ale iernii

TIMISOARA. Divizionarele secunde timisorene au disputat sambata ultimele meciuri de verificare inaintea startului sezonului de primavara din liga secunda.

CITESTE SI: Parcul din Timisoara in care oamenii plateau bilete la concerte ca sa adune banii cu care sa-l intretina. A fost ridicat pe locul primului cimitir al orasului

ACS Poli a primit pe stadionul Electrica vizita formatiei ACS Dumbravita, ocupanta locului al patrulea din seria a IV-a a ligii a III-a. Timisorenii au fost invinsi de formatia pregatita de Sorin Balu cu scorul de 2-1. Pentru echipa de liga a III-a au punctat Voinea si Rusu, in timp ce pentru formatia pregatita de Valeriu Rachita a punctat Sidorenco, cel care a semnat vineri si astfel este la prima reusita pentru Poli.

Ripensia Timisoara a jucat ultimul test al perioadei de pregatire in Valea Domanului, tot cu o echipa de liga a treia, CSM Resita. Timisorenii au deschis scorul dupa numai un sfert de ora dintr-o lovitura de la 11 metri, transformata de Zaluschi. Pana la pauza ambele formatii au mai avut ocazii, insa fotbalistii aflati la finalizare au ratat de fiecare data. In partea a doua jocul a fost unul foarte echilibrat, iar Ripensia nu a mai reusit sa inscrie. A facut-o insa Resita, cand mai erau opt minute de joc. Ene a scapat catre poarta timisoreana si a trimis balonul in plasa cu un lob peste Dobre.

Cele doua formatii incheie meciurile de pregatire, iar la finalul saptamanii viitoare se vor intalni in meci direct in etapa cu numarul 22 a ligii secunde.